Program Hakkında

Bu programa yalnızca Ruh Sağlığı alanından mezun olan kişiler katılabilir. Bu çalışma sonucunda katılımcılar İçsel Aile Sistemleri Terapi modeli hakkında giriş seviyesinde bilgi sahibi olacaklardır.

Modelin bazı uygulamalarını kendi terapi modellerine entegre edip kullanabilirler, fakat İçsel Aile Sistemleri Terapisti olmak üzere daha ileri seviyede eğitim almaları gerekir.

Eğitim Tarihleri

8 Oturum-48 Saat

29 Haziran Cumartesi - 12.00-19.00

30 Haziran Pazar - 12.00-19.00


13 Temmuz Cumartesi - 12.00-19.00

14 Temmuz Pazar - 12.00-19.00


27 Temmuz Cumartesi - 12.00-19.00

28 Temmuz Pazar - 12.00-19.00


10 Ağustos Cumartesi - 12.00-19.00

11 Ağustos Pazar - 12.00-19.00


NOT: Bu eğitim kayıt altına alınmamaktadır ve devamsızlık hakkınız bulunmamaktadır.

  1. Bilgilendirme

  2. Kişisel Bilgiler

  3. Belge Doğrulama

  4. Eğitim Onayı

  5. Açıklama

  6. Artık Hazırsınız!

  1. Eğitim Tarihleri

Ruh sağlığı alanı çalışanlarına yönelik bu programda modelin tanıtımı ve uygulama yolları paylaşılacaktır. Hepimizin terapide gördüğü üzere problemler, travmalar hakkında sadece konuşmak bilişsel düzlemde kalır ve danışanın değişimini, dönüşümünü sağlamakta yeterli olmaz.

Yaşantısal deneyimlerse travmayla ya da problemle ilişkimizi değiştirip duygusal dönüşümü kolaylaştırır. Bu yaşantısal çalışmada katılımcıların modeli kendi üzerlerinde deneyip tanımaları, danışanlarıyla çalışmalarını kolaylaştıracak bazı uygulamaları öğrenmeleri amaçlanmaktadır.

Eğitim Katılımcılarının Yorumları

“ Bir yanım yap, bir yanım dur, bir yanım düşün derken tanıştım İAS’le. Daha önceden pek çok farklı ekolden zihnimizin pek çok katmanı olduğunu öğrenmiştim. Ancak İAS ile bu parçaları daha detaylı inceleme fırsatı buldum. Her bir yanımızın ayrı bir kişiliği, ihtiyacı, rolü, görevi olduğunu , diğer tüm yanlarla etkileşimde bulunduğunu tüm bu yanların dengeli, uyumlu biçimde çalıştığında insanın daha huzurlu bir yaşam elde edebileceğini öğrendim. Zeliha hocama bu güzel yöntemi ülkemizle tanıştırdığı için çok teşekkür ediyorum.Z”

Z. Öztürk

“İçsel Aile Sistemleri Terapi eğitiminde kendi içsel yolcuğumu deneyimlemek beni çok heyecanlandırdı. Yaşadıklarım ufkumu genişletirken,bakış açımı da değiştirdi.Yeniden kendinizi keşfetmenize neden olan bu süreci herkese tavsiye ederim. Bu terapi ile tanışmamızı sağlayan Dr. Zeliha Babayiğit’e verdiği emek için teşekkür ederim.”

S. Karakay

“İAS eğitimi farklı yanlarınızla tanışacağınız ve kendi içsel dengenizi sağlamada size yaşantısal fırsatlar sunacak harika bir eğitim. Zeliha hocam teşekkürler🙏 ”

N. Ercan